هسته ترانسفورماتور یکی از اجزای مهم ترانسفورماتورها است. وظیفه هسته در ترانسفورماتور، متمرکز کردن شارهای مغناطیسی حاصل از عبور جریان از سیم‌پیچ‌های آن است. هسته‌ها بسته به کاربرد، فرکانس و توان ترانسفورماتور در انواع مختلف از نظر جنس، شکل و ابعاد ساخته می‌شوند. در مقالات مرتبط ویژگی‌های انواع مختلف هسته ترانس به‌طور کامل مورد بررسی قرار گرفته است.

در یک دسته بندی کلی، هسته‌های رایج در بازار را از نظر جنس می‌توان به سه دسته فریت، پودر آهن و ورقه آهن تقسیم‌بندی کرد. در فرکانس‌های پایین (کمتر از 1 کیلو هرتز) از ورقه های آهن در ضخامت های مختلف به عنوان هسته استفاده می‌شود. در فرکانس های بالاتر از هسته های از جنس پودر آهن و در فرکانس های چند ده تا چند صد کیلو هرتز از هسته های از جنس فریت استفاده می‌گردد. لازم به ذکر است که هسته های مغناطیسی از جننس های خاصی نیز وجود دارد که با توجه به ویژگی های منحصر به فردی که دارند، در کاربردهای خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. در مقاله انواع هسته ترانسفورماتور می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد هسته های مغناطیسی مطالعه نمایید.

با توجه به نیاز صنعت به این هسته‌ها و نبود یک مرجع جامع برای تهیه هسته ترانس ، بهین ترانسفورماتور انواع هسته‌ها در اشکال مختلف را برای مشتریان خود فراهم کرده است. برای مشاهده اطلاعات دقیق تر از هسته ها، هسته از جنس مورد نظر را انتخاب نمایید.

هسته فریت هسته پودر آهن هسته ورق آهن هسته‌های خاص
فروش هسته فریت - هسته ترانس فروش هسته پودر آهن - هسته ترانس فروش هسته ورق آهن - هسته ترانس هسته ترانس - هسته خاص